Hrozí nebezpečí požárů!!

Výstraha před rizikem vzniku požárů.

pozar-..jpg

article preview

Vedra představují vysokou zátěž pro lidský organismus, hrozí přehřátí či dehydratace. Lidé by měli dodržovat pitný režim a zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.

Je také třeba omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

V automobilech zaparkovaných na přímém slunci by lidé neměli nechávat děti a zvířata. Vysoké teploty mohou ale působit problémy i v dopravě, hrozí roztažení kolejnic horkem.

Kvůli suchému a teplému počasí platí v celém Česku až do odvolání zároveň výstraha před rizikem vzniku požárů. Některé kraje už zakázaly kouření a rozdělávání ohně na rizikových místech, jako jsou lesy, parky a okolí skladů sena a slámy.

V sobotu hasiči zaznamenali celkem 181 požárů, z toho více než polovina byla v přírodním prostředí. Hořela pole, louky, stohy nebo posekaná strniště, několik požárů bylo i v lese.

„Svědčí to o tom, že v okolním prostředí panuje velké sucho. Buďte maximálně opatrní a vyvarujte se použití otevřeného ohně v přírodním prostředí,“ uvedl Hasičský záchranný sbor.